Aktualności

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2024

Sokołowscy policjanci jak co roku włączyli się w organizację turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a w tym roku odbył się on w Publicznej Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej. W powiatowych eliminacjach turnieju wzięło udział 29 uczestników.

Dzisiaj (26.03) odbyły się powiatowe eliminacje turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tym razem turniej odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Jabłonnie Lackiej. Turniej zgodnie z regulaminem odbył się w dwóch grupach wiekowych, dla których został przygotowany test wiedzy. Test weryfikował wiedzę uczestników z zakresu znaków drogowych, poruszania się po skrzyżowaniach oraz przepisów RD. Po sprawdzeniu testu okazało się, że w pierwszej grupie wiekowej I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6  w Sokołowie Podlaskim, II miejsce Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim, III miejsce Zespół Oświatowy w Grochowie, natomiast w drugiej grupie wiekowej I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokołowie Podlaskim, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Kosowie Lackim, a III miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa w Jabłonnie Lackiej.

Grupy, które zajęły pierwsze trzy miejsca oraz osoby, które zdobyły największą ilość punktów w swojej grupie wiekowej otrzymały upominki sponsorowane przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaski, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim oraz Urząd Gminy w Jabłonnie Lackiej.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom, którzy będą reprezentować powiat sokołowski na dalszych etapach turnieju. Gratulujemy również opiekunom, którzy włożyli trud w solidne przygotowanie uczniów do testu.

Dziękujemy dyrekcji oraz nauczycielom Publicznej Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej za współorganizowanie turnieju.

Zgłębienie wiedzy z tematyki wiodącej na turnieju z pewnością zaprocentuje w kontekście bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

st. sierż. Aleksandra Borowska

Powrót na górę strony