Aktualności

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach powiatu sokołowskiego

Data publikacji 02.04.2024

W trakcie świątecznej przerwy na terenie powiatu sokołowskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Oto kilka z nich:

30 marca około godz. 12.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymał zgłoszenie o kolizji na ul. Kolejowej w Sokołowie Podlaskim. Z informacji wynikało również, że jeden z kierowców może być pod działaniem alkoholu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego, który kierował oplem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie uderzył w poprzedzający go pojazd subaru, którym kierowała 42-letnia mieszkanka powiatu sokołowskiego. Jak się okazało 50-latek posiadał zatrzymane prawo jazdy. Sprawą mężczyzny zajmie się sąd.

Tego samego dnia około godz. 20 na ul. Węgrowskiej w Sokołowie Podlaskim doszło do kolizji drogowej z udziałem motocyklisty. Jak ustalono 24-letni kierujący motocyklem marki Honda nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu w wyniku czego uderzył w osobowego opla. Kierujący motocyklem został ukarany mandatem karnym.

2 kwietnia o godz, 7.30 w Sabniach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej opla, którego kierujący przekroczył prędkość. Policyjny radar wykazał, że mężczyzna poruszał się z prędkością 102 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci byli zobligowani do zatrzymania prawa jazdy mężczyźnie, nałożyli na niego mandat w wysokości 1500 złotych, a jego konto powiększy się o 13 punktów karnych.

W tym samym miejscu, tego samego dnia około godz. 8 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi. Samochodem kierował 42-letni mieszkaniec powiatu sokołowskiego. W trakcie potwierdzania danych pojazdu i mężczyzny w policyjnych systemach informacyjnych policjanci ujawnili zapis, że mężczyzna posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci byli zobligowani do uniemożliwienia mu dalszej jazdy. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Aleksandra Borowska

Powrót na górę strony