Aktualności

Myślał, że ucieknie przed policyjnym radiowozem. Na koncie miał dożywotni zakaz oraz ponad dwa promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 02.04.2024

Policjant z wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim ruszył za pojazdem, którego kierowca na widok radiowozu podjął ucieczkę. Okazało się, że uciekinier posiadał ponad dwa promile alkoholu w organizmie oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

31 marca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymał zgłoszenie, że kierowca opla może być pijany. Policjant Wydziału Ruchu Drogowego  pojechał we wskazany rejon, aby zweryfikować zgłoszenie. Wskazany w informacji pojazd minął się z radiowozem, dlatego też policjant natychmiast podjął próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Ten rozpoczął ucieczkę. Policjant nie tracąc samochodu z pola widzenia kontynuował jazdę za nim. Kierujący wjechał na prywatną posesję i wysiadł z pojazdu, po czym natychmiast został obezwładniony i zatrzymany przez policjanta. W międzyczasie na miejsce zdarzenia przyjechały inne patrole.

Funkcjonariusz sprawdził dane uciekiniera. Jak się okazało, 36-latek posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a dodatkowo miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. W samochodzie znajdowała się pasażerka, która również znajdowała się pod działaniem alkoholu. Zatrzymany mężczyzna będzie teraz ze swojego zachowania tłumaczył się przed sądem.

Autor: st. sierż. Aleksandra Borowska

Powrót na górę strony