Aktualności

Wypadek na przejeździe kolejowym z udziałem nietrzeźwego kierowcy

Trzy osoby trafiły do szpitali w Sokołowie Podlaskim i w Siedlcach po wypadku drogowym w rejonie przejazdu kolejowego. Po zbadaniu stanu trzeźwości kierującego fiatem okazało się, że jest kompletnie pijany. Badanie wykazało prawie trzy promile w wydychanym powietrzu. W trakcie trwania czynności na miejscu zdarzenia, ruch odbywał się wahadłowo.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 14 sierpnia około godziny 16.40 na trasie Kowiesy-Bielany, w rejonie przejazdu kolejowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący fiatem 34-letni mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i zderzył się z kierowcą forda, który zatrzymał się przed przejazdem kolejowym.

Po zderzeniu trzy osoby trafiły do szpitali w Siedlcach i w Sokołowie Podlaskim. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierowca fiata jest kompletnie pijany. Badanie wykazało ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Kierowca forda był trzeźwy. W trakcie trwania czynności na miejscu zdarzenia, ruch odbywał się wahadłowo.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że osoby kierujące po alkoholu to śmiertelne zagrożenie na drogach. W każdym  przypadku podejrzenia, że pojazdem może kierować osoba nietrzeźwa należy niezwłocznie informować Policję pod numerem 997.

 

 

st. sierż. Dominika Rozbicka

Powrót na górę strony