Podsumowanie programu „Bezpieczne kobieTY”
W piątek 14 czerwca zakończyła się 2 edycja autorskiego programu sokołowskich policjantów pn. „Bezpieczne kobieTY”. Uczestniczki mogły wziąć udział w warsztatach psychologicznych, zajęciach z samoobrony oraz w spotkaniu z makijażystką. Wszystko po to, aby poczuły się bezpiecznie…
Sokołowscy policjanci stale działają na rzecz poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu sokołowskiego. Aby osiągnąć zamierzony cel stale prowadzą wszelkiego rodzaju działania profilaktyczne, w trakcie których przekazują wskazówki i wiedze jak nie paść ofiarą przestępstw i wykroczeń oraz jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Działania obejmują każdą grupę społeczną. Z uwagi na prowadzone już działania służące dzieciom, młodzieży i seniorom sokołowscy policjanci postanowili po raz drugi zorganizować kampanię ukierunkowaną na bezpieczeństwo kobiet.
W trakcie maja i czerwca odbył się program „Bezpieczne kobieTY” w siedzibie sokołowskich funkcjonariuszy. W programie przewidziano warsztaty psychologiczne, które poprowadziły pracownice Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim. W trakcie tych zajęć uczestniczki mogły poznać sobie bliżej, dowiedzieć się jak radzić sobie ze stresem oraz jak być asertywną.
Następnie uczestniczki wzięły udział w pięciu treningach z trenerem Krav Magi Panem Marcinem Lazurkiem, który przekazał im cenne wskazówki, min. jak bronić się przed napaścią i uwolnić od napastnika. Jednak to nie był koniec atrakcji. Po treningach przyszedł czas na poznanie tajników makijażu i codziennej pielęgnacji. Obszerna prezentacja, a następnie pokaz makijażu dziennego, który wykonała dla uczestniczek makijażystka Krystyna Kożuchowska, znacząco wzbogacił cały projekt, a uczestniczki mogły uzyskać cenne wskazówki i tiki osoby zajmującej się makijażem na co dzień. Warsztaty makijażu były ostatnim etapem projektu, dlatego też na spotkaniu pojawiła się Burmistrz Miasta Sokołów Podlaski Pani Iwona Kublik oraz Komendant Powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim insp. Mariusz Okulus, aby podziękować uczestniczkom na chęć wzięcia udziału w programie.
Program mógł być zrealizowany dzięki funduszom pozyskanym z Ośrodka Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sokołowie Podlaskim przy współpracy z Urzędem Miejskim.
Pokładamy ogromne nadzieje, że każda uczestniczka wyniosła z tego przedsięwzięcia coś dla siebie, coś co zaowocuje w jej bezpieczeństwo oraz wzbogaci osobowość o pewność siebie i odwagę do działania.
st. sierż. Aleksandra Borowska