Aktualności

Podsumowanie „Ostatniego weekendu wakacji 2017” na drogach powiatu szydłowieckiego oraz działania „Prędkość”

Data publikacji 04.09.2017

1 wypadek drogowy, 1 kolizja i 1 osoba ranna to bilans prowadzonej od 01 do 03 września akcji „Ostatni weekend wakacji 2017”. Ponadto w dniu 03.09.2017 r. w ramach wspomnianej akcji policjanci prowadzili działania „Prędkość”.

Podczas prowadzonych działań doszło do 1 wypadku drogowego na terenie gminy Jastrząb z udziałem pieszego, który będąc w stanie nietrzeźwości (2,7 promila w wydychanym powietrzu) został potrącony przez audi, którym kierował 19-latek. 37-letni poszkodowany  odwieziony został do szpitala w Skarżysku-Kamiennej.

Zgodnie z zapowiedziami, policjanci reagowali na wszelkie ujawniane wykroczenia drogowe, będące głównymi przyczynami wypadków. Mandatami ukarano 37 kierujących pojazdami, 4 pouczono oraz sporządzono 1 wniosek do Sądu. Zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych.

W ramach działań „Ostatni weekend wakacji 2017” policjanci drogówki w dniu 03 września przeprowadzili działania „Prędkość”. Mimo deszczowej pogody odnotowano przekroczenia prędkości na terenie powiatu szydłowieckiego. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu ujawnili 15 wykroczeń przekroczenia dozwolonej prędkości, nałożyli 14 mandatów i 1 pouczenie za te wykroczenia.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony