Aktualności

Podsumowanie działań „NURD”

Data publikacji 28.11.2017

W poniedziałek (27.11.br.) szydłowieccy policjanci prowadzili działania pod nazwą „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Celem działań jest przede wszystkim podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i rowerzystów.

W trakcie prowadzonych działań policjanci ujawniali 12 wykroczeń popełnionych przez pieszych, z czego 3 wykroczenia dotyczyły niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, 5 pieszych przechodziło przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. 2 wykroczenia dotyczyły poruszania się przez pieszych niewłaściwą stroną drogi, a 2 pieszych nie korzystało z elementów odblaskowych pomimo takiego obowiązku. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli 7 mandatów karnych, sporządzili 1 wniosek do Sądu, natomiast 4 pieszych otrzymało pouczenia. W czasie trwania działań policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, którego badanie stanu trzeźwości wskazało ponad 1 promil alkoholu wydychanym powietrzu.

Pamiętajmy, że pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów.

Dla szydłowieckich policjantów jednym z priorytetów jest bezpieczeństwo pieszych, dlatego apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i rozsądku na drogach z uwagi na pogarszające się warunki atmosferyczne.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony