Aktualności

Jutro krajowe działania „Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 13.12.2017

Jutro na drogach naszego powiatu prowadzona będzie akcja pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki". Pomimo prowadzonych działań profilaktyczno - edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Przeprowadzane cyklicznie przez policjantów działania „Alkohol i Narkotyki” mają na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze chcą także uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Działania pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki” prowadzone są na terenie całego kraju.

Przypominamy, że osoba, która w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony