Aktualności

Włącz się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2018!

Data publikacji 19.12.2017

Dzień Bezpiecznego Internetu będziemy obchodzić w Polsce już po raz 14! Przyszłoroczne DBI świętujemy 6 lutego 2018 r. pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci".

Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Z tej okazji zachęcamy wszystkie instytucje z całej Polski do podejmowania lokalnych działań na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. zajęć edukacyjnych, happeningów, gazetek szkolnych, kampanii informacyjnych, konkursów) oraz zgłaszania ich za pomocą elektronicznego formularza na stronie DBI.pl - ZGŁOŚ INICJATYWĘ. Wszystkie akcje można zgłaszać do końca lutego 2018 r. 

Lokalni organizatorzy DBI otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych i promocyjnych pomocnych w organizacji obchodów (pakiet zostanie przesłany na adres podany podczas rejestracji akcji). UWAGA: warunkiem otrzymania przesyłki z materiałami jest zarejestrowanie inicjatywy na stronie DBI.pl do 20 lutego 2018 r.

Jak co roku, przygotowaliśmy konkurs na najciekawszą inicjatywę DBI - aby wziąć w nim udział należy do końca lutego zarejestrować inicjatywę poprzez elektroniczny formularz na stronie DBI.pl, a następnie do końca marca 2018 r. przesłać sprawozdanie ze zorganizowanej akcji (formularz do przesyłania sprawozdań uruchomiony zostanie w lutym 2018 r.). Organizatorzy najciekawszych inicjatyw otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez głównego partnera DBI - Fundację Orange. Zapraszamy do zapoznania się z REGULAMINEM KONKURSU

Zachęcamy do odwiedzenia strony akcji www.dbi.pl, na której znajdują się niezbędne informacje, a także można pobrać banner DBI 2018 do wykorzystania podczas prowadzonych działań.

Źródło: https://akademia.nask.pl/wlacz-sie-w-obchody-dnia-bezpiecznego-internetu-2018.html

Powrót na górę strony