Aktualności

Kaskadowy pomiar prędkości na drogach powiatu szydłowieckiego

Data publikacji 23.02.2018

W związku z oficjalnym zakończeniem ferii zimowych, w dniu 25 lutego na drogach całego kraju prowadzone będą działania ,,Kaskadowy pomiar prędkości”. W działania te również zaangażowani są wszyscy policjanci szydłowieckiej drogówki, wspomagani policjantami służby prewencyjnej.

W niedzielę, 25 lutego na drogach naszego powiatu należy się spodziewać licznych kontroli drogowych. Funkcjonariusze będą kontrolować to, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi oraz czy stosują pasy bezpieczeństwa i foteliki do bezpiecznego przewożenia dzieci. Policjanci przypominają, że często zmieniające się warunki pogodowe powinny być sygnałem dla kierujących, a wówczas prędkość pojazdu musi być dostosowana do warunków drogowych, do umiejętności kierowcy oraz do natężenia ruchu.

 
Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego bez względu na to, jaką rolę pełni – czy jest kierowcą, pieszym, jeździ na rowerze czy jest motocyklistą. Stosowanie się do obowiązujących przepisów, respektowanie praw innych uczestników, rozsądne i rozważne podejście do dynamicznej sytuacji drogowej, empatia i szacunek mają wpływ na nasze bezpieczeństwo.

W działania „Kaskadowy pomiar prędkości” zaangażowani są wszyscy policjanci szydłowieckiej drogówki, wspomagani policjantami służby prewencyjnej.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony