Aktualności

Kolejne działania „AKOHOL I NARKOTYKI”

Data publikacji 09.12.2016

12 grudnia 2016 r. po raz kolejny Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu przeprowadzi działania kontrolno-profilaktyczne pod hasłem „Alkohol i Narkotyki”. Działania te maja na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

W tym dniu  policjanci będą zwracali szczególną uwagę na kierujących w stanie nietrzeźwym i kierujących pod wpływem narkotyków, będą reagowali na nieprawidłowe manewry wyprzedzania, włączania się do ruchu czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Ponadto funkcjonariusze będą zwracali uwagę  na kierowców używających telefonów komórkowych w czasie prowadzenia pojazdu oraz przypadki nie używania przez kierującego i pasażerów pasów bezpieczeństwa.

Pomimo dużej liczby prowadzonych działań profilaktyczno-edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu  występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu.

Dlatego też w dniu 12 grudnia 2016 r. na terenie kraju prowadzone będą działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Celem działań jest przeprowadzenie badań jak największej liczby kierujących pojazdami, przede wszystkim z wykorzystaniem tzw. szybkich testów, a tym samym ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących pojazdami znajdujących się pod działaniem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu.

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony