Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie - Aktualności - KPP w Szydłowcu

Aktualności

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

Data publikacji 10.07.2019

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego we wtorek 9 lipca br. szydłowieccy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Wśród kontrolowanych pojazdów 25 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

We wtorek od wczesnych godzin rannych na drogach miasta i powiatu, szydłowiecka „drogówka” prowadziła akcję „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci zatrzymywali kierowców, którzy jechali szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Celem działań jest walka z piratami drogowymi, ponieważ niedostosowanie prędkości to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.

Działania ukierunkowane na ujawnianie kierowców, którzy naruszają przepisy w zakresie nadmiernej prędkości, są jednym z cyklicznie prowadzonych przez policję działań. Wtorkowe kontrole prędkości prowadzone były z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, a lokalizacja punktów pomiaru często się zmieniała. Kierujący, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów zostali ukarani mandatami karnymi. Funkcjonariusze w czasie trwania akcji skontrolowali 29 pojazdów, odnotowali 25 wykroczeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony