Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy metodą na „policjanta” - Aktualności - KPP w Szydłowcu

Aktualności

Kolejne próby wyłudzenia pieniędzy metodą na „policjanta”

Data publikacji 12.07.2019

Oszuści nie mają wakacji, na Mazowszu odnotowano kolejne próby usiłowania oszustwa metodą „na policjanta”. Czujność mieszkańców nie doprowadziła do osiągnięcia zamierzonego czynu przez oszustów. Apelujemy o ostrożność!

Szydłowieccy policjanci apelują o ostrożność! Oszuści próbują wszelkich sposobów, aby oszukać swoje ofiary. W tym tygodniu na terenie Mazowsza odnotowano siedem prób usiłowania oszustwa metodą „na policjanta”. Tym razem nieznany sprawca usiłował dokonać oszustwa, podając się za funkcjonariusza policji oraz CBŚ. Osoba ta dzwoniła na telefony stacjonarne z zapytaniem dlaczego dana osoba nie wstawiła się na wezwania do jednostki Policji. Wytypowane ofiary informowane zostały, o prowadzonych działaniach w których przewijają się ich dane osobowe a zorganizowana grupa przestępcza próbuje przejmować środki znajdujące się na ich kontach bankowych. Wszystkie osoby, wobec których została podjęta próba związana z wyłudzeniem pieniędzy, rezygnowały z dalszej rozmowy, informując rozmówce o tym iż idą na komendę Policji w celu weryfikacji prowadzonej rozmowy, po czym mężczyzna rozłączał się.

Policja przypomina:

- prawdziwy policjant NIGDY nie poprosi Ciebie o przekazanie mu Twoich oszczędności i nie będzie Cię angażował w policyjna akcję;

- sprawcy oszustw metoda „na policjanta” i „na wnuczka” dzwonią, korzystając najczęściej z numerów stacjonarnych, wybierając je losowo z książki telefonicznej. Jeśli proszą o oddzwonienie pod numer 997 zrób to z innego numeru abonenckiego, na przykład z telefonu komórkowego lub od sąsiada. Powiedz rodzinie o tej sytuacji;

- jeśli podejrzewasz, że zadzwonił do Ciebie oszust, NATYCHMIAST powiadom Policję;

- NIGDY nie przekazuj obcej osobie pieniędzy, nie rób przelewów na nieznane konta. Jeśli ktoś, podający się za członka rodziny, prosi Cię o pomoc finansową, skonsultuj to z bliskimi.

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony