„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Jastrzębiu - Aktualności - KPP w Szydłowcu

Aktualności

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Jastrzębiu

Data publikacji 30.01.2017

W piątek 20.01.2017 r., blisko 200 uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Jastrzębiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Policjanci, strażacy i przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa oraz w sposób praktyczny pokazywali jak bezpiecznie jeździć na rowerze, jak udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej i zachęcali do noszenia odblasków.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.  Do kampanii aktywnie włącza się również Policja i Straż Pożarna. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Dla uczniów szkół, czekał specjalny rowerowy tor przeszkód przygotowany przez pracowników radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz symulator jazdy motorowerem przygotowany przez przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Strażacy z JRG Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu poprowadzili zajęcia przygotowujące młodzież do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po krótkim wprowadzeniu młodzież mogła w sposób praktyczny spróbować podjęcia resuscytacji pod nadzorem strażaków. Natomiast sierż. szt. Grzegorz Sobierajski z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu omówił zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

Uczestnicy kampanii, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni.

Uroczystość zaszczycili goście: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego – Rafał Rajkowski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Zbigniew Gołąbek, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – Dariusz Piątek, Wójt Gminy Jastrząb – Andrzej Bracha, Sekretarz Gminy – Anita Gołosz oraz gospodarze Dyrektorzy Zespołu Szkół Publicznych w Jastrzębiu – Zbigniew Sarnat i Katarzyna Owczarek.

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony