Aktualności

Jutro działania „Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 02.02.2017

Jutro (03.02) od wczesnych godzin porannych na drogach naszego powiatu będzie prowadzona policyjna akcja pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki". Pomimo prowadzonych działań profilaktyczno - edukacyjnych dotyczących negatywnego wpływu alkoholu na prowadzenie pojazdów, w dalszym ciągu występuje wysokie zagrożenie, jakie powodują kierujący pojazdami pod wpływem alkoholu

Przeprowadzane cyklicznie przez policjantów działania „Alkohol i Narkotyki” mają na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze chcą także uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

W 2016 roku na terenie garnizonu mazowieckiego Policji nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego byli sprawcami 193 wypadków drogowych. W wyniku wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych uczestników śmierć poniosło 23 osoby, a obrażeń ciała doznało 121. Wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących stanowiły ok 1,6% wszystkich wypadków drogowych na terenie garnizonu.

Przypominamy, że osobie, która w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony