Aktualności

Podsumowanie działań "Alkohol i Narkotyki"

Data publikacji 06.02.2017

Od wczesnych godzin porannych w piątek (3.02.br.), na drogach powiatu szydłowieckiego policjanci prowadzili akcję pod hasłem "Alkohol i Narkotyki". Głównym celem działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

W miniony piątek policjanci szydłowieckiej „drogówki”, wspierani przez policjantów innych wydziałów włączyli się do krajowych działań ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod kryptonimem „ALKOHOL I NARKOTYKI”. Przedmiotowa akcja skierowana była przeciwko nietrzeźwym uczestnikom ruchu drogowego.

Podczas działań na terenie powiatu szydłowieckiego funkcjonariusze przeprowadzili 215 kontroli kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz 6 kontroli na zawartość środków odurzających. W wyniku przeprowadzonych działań nie ujawniono kierujących na „podwójnym gazie” bądź narkotyków. 

Policja apeluje do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym policję pod nr 112 lub 997.

 

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony