Aktualności

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w PSP nr 1 w Szydłowcu

Data publikacji 17.03.2017

W czwartek 16.03.2017 r., ponad 260 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Policjanci, strażacy i przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa oraz w sposób praktyczny pokazywali jak bezpiecznie jeździć na rowerze, jak udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej i zachęcali do noszenia odblasków.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.  Do kampanii aktywnie włącza się również Policja i Straż Pożarna. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Strażacy z JRG Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu poprowadzili zajęcia przygotowujące młodzież do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po krótkim wprowadzeniu młodzież mogła w sposób praktyczny spróbować podjęcia resuscytacji pod nadzorem strażaków. Natomiast sierż. szt. Grzegorz Sobierajski z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu omówił zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

Uczestnicy kampanii, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni.

Uroczystość zaszczycili goście: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego – Rafał Rajkowski, Burmistrz Szydłowca – Artur Ludew, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu – młodszy brygadier Sławomir Mielniczuk, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – Dariusz Piątek, Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – Zbigniew Mazurkiewicz, Dyrektor Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty w Szydłowcu – Dorota Nowak oraz gospodarze Dyrektorzy PSP nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu – Danuta Gnat, Urszula Bugaj oraz Grażyna Olesińska.

To już kolejna szkoła na terenie naszego powiatu, która została objęta kampanią dotyczącą promowaniem bezpieczeństwa.

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony