1600 zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu szydłowieckiego
Reagujmy za każdym razem kiedy widzimy niebezpieczną sytuację, doskonale nadaje się do tego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mieszkańcy miasta i powiatu szydłowieckiego na Krajowej Mapie Zagrożeń nanieśli 1600 zagrożeń. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami!
Na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu od początku powstania mapy do chwili obecnej odnotowano 1600 zgłoszeń.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania.
Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w ich miejscu zamieszkania.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Żeby zgłosić zagrożenie wystarczy mieć komputer lub telefon komórkowy z dostępem do Internetu.
Aplikacja pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o zagrożeniu bezpieczeństwa. Poniżej instrukcja pomocna w dokonaniu zgłoszenia.
- Wejdź na stronę Krajowej Mapy Zagrożeń dostępną pod tym linkiem https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html
- W oknie wyszukiwania wpisz lokalizację zagrożenia
- Poruszając się po mapie przy pomocy kursora odszukaj miejsce zdarzenia
- W lewym dolnym rogu ekranu, kliknij w czerwone koło i wybierz z listy odpowiednią kategorię zgłoszenia
- Kursor, który przyjął formę krzyżyka, skieruj dokładnie w miejsce, gdzie dochodzi do naruszenia prawa i kliknij
- W oknie, które się pojawiło, wpisz wszystkie dane na temat zdarzenia. W tym miejscu możesz załączyć zdjęcie lub film dokumentujące zgłaszane zdarzenie.
- Kliknij przycisk ZGŁOŚ
Z aplikacji należy korzystać odpowiedzialnie, ponieważ każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję służb.
Aplikacja nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji.
ZAPAMIĘTAJ, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji, nadal korzystamy z numeru alarmowego 112.
sierż. szt. Marlena Skórkiewicz