Aktualności

„Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

Data publikacji 29.07.2021

W ramach II edycji projektu pn. "Aktywny i świadomy Senior w świecie finansów" policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu prowadzą spotkania z seniorami na terenie powiatu.

Przestępcy wykorzystują łatwowierność i obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób. Jednym z najczęściej popełnianych przestępstw na szkodę osób starszych jest oszustwo dokonywane metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Jest ono szczególnie dotkliwe, ponieważ często seniorzy tracą oszczędności całego życia. Odpowiedzią na zagrożenia, na jakie narażeni są seniorzy jest organizacja plenerowych wystaw edukacyjnych, w skład których wchodzi 10 prac plastycznych przygotowanych przez Studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

Wystawę edukacyjną po hasłem „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” można już oglądać w budynkach, w których najczęściej spotykają się seniorzy miedzy innymi świetlice wiejskie oraz Gminne Ośrodki Kultury. Ponadto policjanci prowadzą spotkania z seniorami na terenie powiatu, podczas których mundurowi przestrzegają seniorów przed metodami jakie oszuści wykorzystują wobec osób starszych. Przypominają również jak zadbać o własne bezpieczeństwo, aby ustrzec się przed oszustami. Dotychczas policjanci spotkali się z seniorami w Szydłowcu, Chlewiskach, Jastrzębiu, Łaziskach i nadal będą kontynuować spotkania w ramach projektu.

mł. asp. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony