Kierowco! Nie polujemy na zebrach! - Aktualności - KPP w Szydłowcu

Aktualności

Kierowco! Nie polujemy na zebrach!

Data publikacji 09.09.2021

Wczoraj uczniowie PSP nr 2 w Szydłowcu wzięli udział w happeningu zorganizowanym na ulicy Wschodniej w Szydłowca w rejonie przejść dla pieszych pod hasłem "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!"

W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” szydłowieccy policjanci wspólnie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła 2 w Szydłowcu wzięli udział w działaniach pod nazwą „Kierowco! nie polujemy na zebrach!” Hasło tej kampanii ma na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków, to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych szydłowiecka Policja po raz kolejny prowadziła wczoraj kampanię na ulicy Wschodniej w Szydłowcu w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się przy szkole.

Uczniowie wysłuchali przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, które omówili policjanci, a następnie wspólnie z nauczycielami i policjantami w rejonie przejścia dla pieszych przypominali jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych, a tym samym zwracając uwagę kierowców aby przypomnieć, że w rejonie przejścia dla pieszych piesi mają pierwszeństwo. Uczniowie prezentowali plakaty z hasłami kampanii, których celem jest zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu przejść dla pieszych.

mł. asp. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony