Aktualności

Obchody Święta Policji w Szydłowcu

Data publikacji 22.07.2022

Wczoraj policjanci, policjantki i pracownicy cywilni z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu obchodzili swoje święto. Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe i medale okolicznościowe.

W Sali Kominkowej szydłowieckiego Zamku 21 lipca 2022 roku o godz. 13.30 rozpoczęła się uroczystość obchodów 103. rocznicy powstania Policji Państwowej oraz powiatowego Święta Policji. Podczas uroczystości wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe oraz medale okolicznościowe z okazji „30-lecia powstania NSZZP”.

Na uroczystość, oprócz odznaczonych i mianowanych policjantów oraz ich rodzin, kierownictwa KPP Szydłowiec, przybyli również – m.in. Burmistrz Szydłowca – Artur Ludew, Wójt Gminy Jastrząb – Andrzej Bracha, Wójt Gminy Orońsko – Henryk Nosowski, Wójt Gminy Mirów – Artur Siwiorek, Wójt Gminy Chlewiska – Waldemar Sowiński, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu – mł. bryg. Paweł Sokół, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej – starszy brygadier Paweł Górski, Zastępca Komendanta Placówki Żandarmerii Wojskowej w Radomiu – starszy chorąży Robert Głowacki, Tomasz Stopa – Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Województwa Mazowieckiego w Radomiu, Remigiusz Basiak – pełniący obowiązki Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZP KPP w Szydłowcu, Maciej Skuza – Wiceprzewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Województwa Mazowieckiego, a także pracownicy Policji.

Policjanci odebrali nominacje z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu insp. Jacka Różańskiego oraz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Szydłowcu mł. insp. Marka Filipiaka. Medale okolicznościowa wręczył Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Województwa Mazowieckiego w Radomiu Tomasz Stopa oraz pełniący obowiązki Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZP KPP w Szydłowcu Remigiusz Basiak.

Komendant Powiatowy Policji w Szydłowcu insp. Jacek Różański  w swoim wystąpieniu  zapewnił, że każdego dnia policjanci dbają o dobro i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu szydłowieckiego. Pogratulował awansowanym i podziękował za zaangażowanie w służbę. Z okazji Święta Policji Komendant Różański złożył wszystkim serdeczne życzenia, które skierował również do bliskich funkcjonariuszy i pracowników Policji.

Nie zabrakło również ciepłych słów i podziękowań od zaproszonych gości kierowanych na ręce Pana Komendanta za codzienną służbę szydłowieckiej Policji w poprawę bezpieczeństwa całego powiatu. Burmistrz Szydłowca odczytał, a następnie przekazał list gratulacyjny skierowany do Komendanta szydłowieckiej Policji z podziękowaniem za zaangażowanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Szydłowca.

Niestety nie wszyscy awansowani mogli uczestniczyć w tak ważnym dla szydłowieckich policjantów święcie z uwagi na potrzebę służby i zadbania o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu.  Jednak wszystkim należą się gratulacje, podziękowania i wyrazy szacunku.

*Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, na pamiątkę przyjęcia przez Sejm Ustawodawczy Rzeczypospolitej Polskiej 24 lipca 1919 roku historycznej ustawy o Policji Państwowej.
 Na mocy tego aktu została powołana formacja, która zgodnie z zapisem ustawowym stała
się organem wykonawczym władz państwowych i samorządowych, odpowiedzialnym za ochronę bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego.

O potrzebie kontynuacji i pamięci, oraz o symbolicznym wymiarze tego Święta trzeba pamiętać, wyrażając szacunek dla tych wszystkich, którzy pełnili tę służbę przed laty,
a których doświadczenia należy przybliżyć młodym policjantom pokazując im, że służą
w formacji z bogatą historią i tradycją.

mł. asp. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony