Aktualności

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” w Bieszkowie Dolnym

Data publikacji 26.05.2017

Wczoraj (25.05.2017 r.), około 170 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieszkowie Dolnym i Zespołu Szkół Publicznych w Zbijowie Małym otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Policjanci, strażacy i przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa oraz w sposób praktyczny pokazywali jak bezpiecznie jeździć na rowerze, jak udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej i zachęcali do noszenia odblasków.

„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” to kampania społeczna prowadzona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego wspólnie z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego.  Do kampanii aktywnie włącza się również Policja i Straż Pożarna. Bezpieczne poruszanie się po drogach po zmroku czy udzielanie pierwszej pomocy to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkań z uczniami szkół podstawowych i gimnazjów.

Była to kolejna kampania na terenie naszego powiatu, a w tym miesiącu druga. Poprzednia odbyła się 18.05. w Mirowie, gdzie uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej również otrzymali elementy odblaskowe i mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez przedstawicieli WORD-u, strażaków i policjantów tak jak ich rówieśnicy z innych placówek oświatowych.

Dla uczniów szkół, czekał specjalny rowerowy tor przeszkód przygotowany przez pracowników radomskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Strażacy z JRG Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu poprowadzili zajęcia przygotowujące młodzież do udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po krótkim wprowadzeniu młodzież mogła w sposób praktyczny spróbować podjęcia resuscytacji pod nadzorem strażaków. Natomiast sierż. szt. Grzegorz Sobierajski z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu omówił zagrożenia przedstawione w filmie „…tak, chcę być bezpieczny”.

Uczestnicy kampanii, oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali upominki w postaci elementów odblaskowych, dzięki którym będą bardziej widoczni na drogach, a tym samym bardziej bezpieczni.

Uroczystość zaszczycili goście: Zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu – Zbigniew Mazurkiewicz, Wójt Gminy Mirów – Artur Siwiorek oraz gospodarze Dyrektorzy Szkół.

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony