Aktualności

Upał może zabić. Pamiętaj, życie Twojego dziecka zależy od Ciebie!

Data publikacji 23.05.2023

Policja przypomina! Nigdy nie zostawiajmy swoich podopiecznych w samochodzie, szczególnie w czasie upalnych dni. Wystarczy tylko chwila, aby doprowadzić do tragedii. Widząc pozostawione w pojeździe dziecko bądź zwierzę nie bądź obojętny... reaguj! Natychmiast zadzwoń na numer alarmowy 112. Jedną ze służb, na której pomoc zawsze można liczyć jest Policja.

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Wystarczy kilka minut, aby mogło dojść do tragedii. Uchylona w pojeździe szyba w upalne dni wcale nie poprawia temperatury panującej wewnątrz samochodu. Tak samo jak parkowanie w cieniu obniża ją tylko o kilka stopni. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Poniesienie odpowiedzialności karnej w tej sytuacji to najmniej dotkliwe konsekwencje. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia życia.

Policjanci apelują! Widząc pozostawione w pojeździe dziecko bądź zwierzę reagujmy i natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 112. Jedną ze służb, na której pomoc zawsze można liczyć jest Policja.

Powrót na górę strony