Aktualności

Policyjne działania "PRĘDKOŚĆ"- podsumowanie

Data publikacji 31.07.2017

W dniach 28-30.07.br. włączając się w ogólnopolskie działania „Prędkość” szydłowieccy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na głównych szlakach komunikacyjnych. W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

Głównym zadaniem policjantów w tym dniu było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ograniczenie liczby zdarzeń drogowych a także przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom na drodze. Podczas działań policjanci egzekwowali od kierujących stosowanie się do znaków drogowych określających bezpieczną prędkość jazdy. W trakcie prowadzonej akcji, policjanci skontrolowali 61 pojazdów wśród których 25 kierowców nie stosowało się do ograniczeń prędkości. Policjanci nałożyli 24 mandaty karne i sporządzili 1 wniosek do Sądu za przekroczenie dozwolonej prędkości. W trakcie prowadzonych działań Policja nie odnotowała wypadku drogowego, którego przyczyną byłoby przekroczenie prędkości.

Podczas działań policjanci zatrzymali do kontroli kierującego, który kierował pojazdem niedopuszczonym do ruchu,  nie posiadał również uprawnień do kierowania i przewoził więcej pasażerów niż liczba wskazana w dowodzie rejestracyjnym auta. Ponadto pojazd nie posiadał ubezpieczenia OC.

Nieodpowiedzialny kierowca otrzymał mandat w wysokości 1200 zł. i dodatkowo za brak ubezpieczenia OC zostanie nałożona kara pieniężna przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Apelujemy o rozważną jazdę i stosowanie się do ograniczeń prędkości.

 

st. sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony