Aktualności

"Bezpieczeństwo w sieci – my to rozumiemy" – kolejne warsztaty komputerowe dla uczniów PSP w Mirowie, PSP nr 1 i PSP nr 2 w Szydłowcu

Data publikacji 18.03.2024

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu realizuje działania objęte projektem „Bezpieczeństwo w sieci - my to rozumiemy”, dofinansowanym przez Narodowy Bank Polski. Jego głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w cyberprzestrzeni poprzez wzrost ich wiedzy z zakresu potencjalnych wyłudzeń finansowych w Internecie oraz umiejętności zabezpieczenia swoich danych osobowych, haseł oraz pieniędzy w sieci.

W ramach projektu mundurowi realizują działania edukacyjne skierowane do uczniów i nauczycieli placówek oświatowych. Funkcjonariusze przeprowadzili warsztaty prewencyjne w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirowie oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu pn. „Cybercraft – bezpieczeństwo w sieci z Minecraftem" z zakresu cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem aplikacji Minecraft Education Edition.

Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo, dzięki której uczniowie mają szansę na naukę w uwielbianym przez nich sześciennym świecie. Dzięki tym zajęciom uczniowie potrafią zadbać o swoje dane osobowe, wiedzą, w jaki sposób wyłudzane są dane osobowe oraz w jaki sposób chronić się przed kradzieżą tożsamości.

Policjanci mają nadzieję, że dzięki tym zajęciom uczniowie potrafią już dbać o swoje dane osobowe, wiedzą w jaki sposób są one wyłudzane oraz w jaki sposób powinny się chronić przed kradzieżą tożsamości.

Autor: mł. asp. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony