Aktualności

Uczniowie mogli zapoznać się z służbą w Policji

Data publikacji 11.04.2024

Dzisiaj (11.04.br.) w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu odbył się „Dzień otwarty szkoły”, w którym udział wzięli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu, Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

Podczas „Dnia otwartego szkoły” zorganizowanego w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, w którym prowadzone są klasy o profilach mundurowych policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu zaprezentowali system ICam, który służy do nadzorowania zachowania kierowców, pieszych i cyklistów. System ten umożliwia policjantom monitoring ruchu drogowego w dowolnym miejscu, jednocześnie skuteczne rejestrowanie nieprawidłowości zarówno ze strony kierowców, jak i pieszych czy rowerzystów. Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu zaprezentowali ruchome stanowisko dowodzenia oraz sprzęt ochronny wykorzystywane podczas zabezpieczania imprez sportowych. Z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu przyjechali policjanci z wyposażeniem wykorzystywanym przez ruch drogowy oraz policyjnym dronem.

Uczniowie mogli wcielić się w rolę policjantów zapoznać się z urządzeniami, które zaprezentowali policjanci i przymierzyć sprzęt ochrony osobistej wykorzystywany przy zabezpieczaniu imprez sportowych. Na stanowisku Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu odwiedzający szkołę mogli m.in. przymierzyć alkogogle w których pokonywali tor przeszkód, zasiąść za kierownicą policyjnego quada oraz zapoznać się z policyjnym psem o imieniu Ares. Dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość odbicia śladów linii papilarnych i zabrania na pamiątkę swojego odcisku.  Ponadto policjanci zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi Policji, przekazując ulotki informacyjne i gadżety promujące zawód policjanta..

Autor: mł. asp. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony