Aktualności

„Dzień otwarty” w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu

Data publikacji 24.04.2024

W ramach akcji pod hasłem „Dzień otwarty” do Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu przybyli uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu. Podczas wizyty można było zobaczyć policyjny sprzęt, jakim dysponuje Policja. Zainteresowani uzyskali też szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do służby oraz samego procesu rekrutacji.

Wczoraj (23.04.) w Komendzie Powiatowej Policji w Szydłowcu w ramach akcji „Dzień otwarty” uczniowie klas o profilu ogólnopolicyjnym Zespołu Szkół im. KOP w Szydłowcu mieli okazję zobaczyć sprzęt, jaki wykorzystywany jest w codziennej służbie przez policjantów. Mundurowi zaprezentowali m.in. broń, urządzenia służące do pomiaru prędkości i zawartości alkoholu w organizmie oraz indywidualne wyposażenie każdego policjanta do służby. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu wykorzystywanego przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu, Ruchome Stanowisko Dowodzenia oraz sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczenia imprez sportowych, które w codziennej służbie wykorzystują policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Radomiu oraz motocykl służbowy i sprzęt służbowy zaprezentowany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP z siedzibą w Radomiu.

Na parkingu przy budynku komendy można było obejrzeć oraz wsiąść do pojazdów będących na wyposażeniu szydłowieckiej komendy, obejrzeć jak również przymierzyć i zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym w codziennej służbie.

Zainteresowani uzyskali też szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do służby oraz samego procesu rekrutacji.

Przypominamy, że szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można uzyskać na stronie internetowej szydłowieckiej Policji, a także w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu.

mł. asp. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony