Aktualności
Rozmiar czcionki
-
W szydłowieckim przedszkolu Królestwo Przedszkolaka pogadankę dla dzieci wygłosiła dzielnicowa Gminy Szydłowiec
Dodano: 15.11.2024 Spotkanie dzielnicowej z przedszkolakami w ramach kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy" -
W trzecią niedzielę listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. W Polsce główne uroczystości odbywają się 17 listopada w miejscowości Zabawa koło Tarnowa, m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”. W tym dniu pamiętamy i modlimy się za tych, którzy stracili życie na drogach oraz tych wszystkich, którzy zostali dotknięci tragedią wypadków, a więc bliskich i rodziny zmarłych oraz tych, którzy przeżyli wypadki i noszą duchowe i cielesne zranienia. Jest to także szczególna okazja, by okazać wdzięczność i życzliwość wobec wszystkich, którzy ratują życie na drogach.
Dodano: 15.11.2024 Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych - List Otwarty Policji do mieszkańców Mazowsza -
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy” dzielnicowi z Szydłowca wspólnie przedstawicielem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przeprowadzili w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Szydłowcu zajęcia edukacyjne poświęcone przeciwdziałaniu przemocy. Podczas spotkania uczniowie i nauczyciele dowiedzieli się, czym jest przemoc rówieśnicza, domowa oraz cyberprzemoc, oraz jak reagować w takich sytuacjach.
Dodano: 15.11.2024 „Dzieciństwo bez Przemocy” – zajęcia profilaktyczne dzielnicowych w szkole podstawowej Nr 1 w Szydłowcu -
Przemoc, czyny karalne, odpowiedzialność prawna nieletnich to tematy, które policjantka z Komedy Powiatowej Policji w Szydłowcu poruszała podczas spotkania z młodzieżą. Funkcjonariuszka przypominała, że nastolatkowie nie są bezkarni i odpowiadają za swoje czyny. Przekazała również gdzie szukać pomocy, kiedy spotkają na swojej drodze przemoc.
Dodano: 15.11.2024 Przemoc, odpowiedzialność karna – spotkanie z uczniami PSP w Orońsku