Informacje

MÓJ ROWER - MOJE ŻYCIE

Data publikacji 21.04.2017

Komenda Powiatowa Policji w Szydłowcu włącza się w ogólnopolską akcję "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO" poświęconą bezpieczeństwu rowerzystów. W związku z tym od 22 kwietnia do 22 września szydłowieccy funkcjonariusze prowadzić będą działania o nazwie "MÓJ ROWER-MOJE ŻYCIE".

Wraz z nadejściem wiosny na drogach powiatu szydłowieckiego pojawia się więcej rowerzystów. Wówczas dochodzi do największej liczby wypadków drogowych z udziałem rowerzystów w których kierujący jednośladami odnoszą największe obrażenia.

22 kwietnia odbędzie się inauguracja ogólnopolskiej akcji "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO" skierowanej na poprawę bezpieczeństwa wśród rowerzystów. Szydłowieccy funkcjonariusze włączają się w w/w akcje poprzez prowadzenie w okresie od 22 kwietnia do 22 września 2017r. działań o nazwie "MÓJ ROWER-MOJE ŻYCIE".

Policjanci będą reagować na wykroczenia popełniane przez rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Będą też dyscyplinować kierowców samochodów, którzy w sposób nieprawidłowy zachowują się w stosunku do kierowców jednośladów. Sprawdzany będzie również stan trzeźwości kierowców.

Celem takich działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa, ograniczenie i wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem kierujących jednośladami oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak również promocja roweru jako alternatywnego środka transportu.

Przypominamy rowerzystom o jeździe zgodnie z przepisami ruchu drogowego oraz o obowiązkowym wyposażeniu roweru.

sierż. Marlena Skórkiewicz

Powrót na górę strony