Aktualności

Bezpiecznie na dwóch kółkach- policjanci zabezpieczali rajd rowerowy w gminie Wierzbno

Data publikacji 02.06.2026

W minionym tygodniu na terenie gminy Wierzbno odbył się rajd, rowerowy, który zgromadził miłośników aktywnego wypoczynku. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali funkcjonariusze z Posterunku Policji w Korytnicy. Z kolei mundurowy z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Węgrowie zadbał o to, aby przed startem każdy cyklista przypomniał sobie kluczowe zasady poruszania się po drogach.

Polskie drogi w okresie wiosenno- letnim pełne są jednośladów. Aby rekreacja szła w parze z bezpieczeństwem, niezbędna jest nie tylko czujność samych rowerzystów, ale też odpowiednie wsparcie ze strony służb. Tak było i tym razem- podczas lokalnego rajdu mundurowi zrobili wszystko, by wydarzenie przebiegało spokojnie i bez przykrych niespodzianek.  

Zanim uczestnicy ruszyli w trasę, spotkał się z nimi policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie. Przeprowadził on prelekcję profilaktyczną, podczas której przypomniał najważniejsze przepisy.

Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych. Przestrzeganie przepisów, wzajemny szacunek pomiędzy rowerzystami oraz widoczność na drodze to fundamenty, o których musimy pamiętać podczas każdej, nawet najkrótszej wycieczki.

asp. Monika Księżopolska

Powrót na górę strony