Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PROFILAKTYCZNYCH

Data publikacji 05.10.2024

Tydzień 30.09-04.10 br. był pracowity dla policjantów z naszej jednostki. Uczestniczyli oni w prelekcjach i pogadankach przede wszystkim na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Profilaktyk Komedy Powiatowej Policji w Białobrzegach wraz z dzielnicowym PP Promna, przeprowadzili w tym tygodniu spotkania oraz prelekcje w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej oraz w Zespole Placówek Oświatowych w Przybyszewie. Głównym tematem było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Przeprowadzone prelekcje odbyły się w ramach akcji KPP w Białobrzegach tj:

Wzajemny szacunek i znajomość przepisów – podstawą bezpieczeństwa na drodze.”,

Stop – zagrożeniom w sieci– jak reagować.”,

Jestem za indywidualnością – nie oceniam.”

Wszystkie działania podjęte przez policjantów KPP w Białobrzegach miały na celu kształtowanie odpowiednich postaw społecznych u dzieci.

Na spotkaniach zwracano uwagę na odpowiednie poruszanie się po drodze czy bezpieczne przechodzenie przez pasy. Przypominano o nieużywaniu telefonów podczas pokonywania przejścia dla pieszych, czy chociażby o prawidłowym rozejrzeniu się przed wejściem na przejście, czego niestety wiele osób nie robi, a często jest to przyczyną nieszczęśliwych zdarzeń na drodze.

Najmłodszych poinformowano również, że dopóki nie ukończą 10 roku i nie będą posiadaczami karty rowerowej nie mogą jeździć na hulajnodze elektrycznej.

Podczas prelekcji omówiono zagadnienia dotyczące wzajemnego szacunku wśród uczniów. Uświadomiono dzieci, iż niektóre czyny tj. nieodpowiednie słowa skierowane do kolegi/koleżanki, wykluczenie z grupy, czy niepozorne uszczypliwości także mogą kogoś zranić.


 

PRZYPOMINAMY!

Hejt to pełne nienawiści, pogardy, złości działanie danej osoby także w Internecie (poprzez słowa, grafikę, memy, filmy). Określenie hejt pochodzi od angielskiego słowa „hate”, czyli nienawidzić.

Hejt może być skierowany zarówno wobec konkretnej osoby, jak i przedstawicieli danego narodu, płci, osób o innym światopoglądzie niż ten reprezentowany przez hejtera, wyznawców danej religii czy grupy politycznej. Treści dodawane przez hejterów nie mają żadnej wartości merytorycznej. Szkalujące materiały, są przez wiele osób udostępniane czy kopiowane.

Jak walczyć z Hejtem?

Przede wszystkim - REAGOWAĆ!

  1. Jako świadek hejterskiego zachowania, zasygnalizuj to. Okaż wsparcie ofierze (osobie hejtowanej), a sprawcy (hejtującemu) zwróć uwagę.

  2. Jeśli hejt odbywa się w Internecie, zgłoś naruszenie regulaminu administratorowi konkretnej strony internetowej, forum czy serwisu społecznościowego.

  3. Ponadto, wiele profili, stron, daje możliwość zablokowania użytkownika (sprawcy, hejtującego).

  4. Co istotne, zabezpiecz dowody. Najprościej zrobić zrzut ekranu. Jest to możliwe zarówno na komputerze jak i telefonie.

  5. Ostatnim krokiem jest, zawiadomienie Policji lub Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Autor: mł. asp. Magdalena Zawadzka-Miros

Powrót na górę strony