Aktualności

Podsumowanie akcji ,,Trzeźwość’’ w powiecie białobrzeskim i nie tylko...

Data publikacji 25.09.2025

W dniach 22 i 23 września 2025 roku białobrzescy funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzili akcję „Trzeźwość”. Ich głównym celem było wykluczenie z jazdy tych kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na "podwójnym gazie".

W poniedziałek i wtorek od wczesnych godzin porannych policjanci białobrzeskiej drogówki prowadzili działania „Trzeźwość”, których podstawowym celem było uniemożliwienie dalszej jazdy pijanym kierowcom. Podczas akcji policjanci sprawdzili stan trzeźwości u 2 161 osób. Wszystkie przebadane osoby były trzeźwość. 

Podczas akcji funkcjonariusze nie tylko zwracali uwagę na trzeźwość, ale także uprawnienia kierujących. W trakcie działań zatrzymali 49-latka mieszkańca powiatu białobrzeskiego, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności 142 dni za przestępstwo spowodowania uszczerbku na zdrowiu.  Mężczyzna został doprowadzony do Aresztu Śledczego. 

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, które stanowi bardzo duże zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. 
Kierujący znajdujący się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Natomiast kierujący znajdujący się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
Dodatkowo sąd orzeka obligatoryjnie zakaz prowadzenia pojazdów.

 

 

Autor: mł. asp. Madalena Zawadzka-Miros

Powrót na górę strony