DZIAŁANIA „SMOG” - PODSUMOWANIE - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

DZIAŁANIA „SMOG” - PODSUMOWANIE

Data publikacji 30.08.2019

„Smog” - to działania, kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2019 roku, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin. Policjanci eliminowali z ruchu pojazdy niesprawne technicznie.

28 sierpnia na  terenie całego kraju i również w powiecie białobrzeskim, od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego  prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „smog”. Stróże prawa sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów. Działania te pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego samochodów niesprawnych technicznie.

Prowadzone działania miały również charakter edukacyjny. Policjanci przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, to nie tylko „zasługa” kominów fabryk i słabej jakości paliwa opałowego domów jednorodzinnych, ale także niesprawnych technicznie pojazdów i złej jakości ich spalin.

CHROŃ ŻYCIE NA MAZOWIECKICH DROGACH”

Interesuje nas TWOJE BEZPIECZEŃSTWO, a nie Twoje pieniądze !”
 

WRD KWP zs. w Radomiu/ KPP Białobrzegi/ asp.Edward Banach

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony