DZIELNICOWA MIASTA BIAŁOBRZEGI WŁĄCZYŁA SIĘ DO AKCJI "NARODOWE CZYTANIE" - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

DZIELNICOWA MIASTA BIAŁOBRZEGI WŁĄCZYŁA SIĘ DO AKCJI "NARODOWE CZYTANIE"

Data publikacji 25.09.2019

W piątek w całej Polsce, pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej odbyła się akcja Narodowe Czytanie. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele Polskie. W powiecie białobrzeskim Narodowe Czytanie zorganizowane zostało przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Do akcji włączyła się również białobrzeska policja.

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Akcji Narodowego Czytania patronuje Para Prezydencka .

Na terenie powiatu białobrzeskiego tegoroczne Narodowe Czytanie zorganizowane zostało przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach. W pięknym otoczeniu przyrody, zasiedli ci, dla których książki, a zwłaszcza literatura piękna stanowią wyjątkową wartość. Wśród czytających polskie nowele nie zabrakło przedstawicielek białobrzeskiej policji. Ogromną radość budzi fakt, że w akcji wzięło udział wiele młodych osób, którzy mimo wszechobecnej informatyzacji, nadal cenią sobie słowo drukowane, zwłaszcza polskich, uznanych autorów.

porac. sierż. szt. Ewa Kozyra

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony