DZIAŁANIA „EDWARD” W BIAŁOBRZEGACH - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

DZIAŁANIA „EDWARD” W BIAŁOBRZEGACH

Data publikacji 27.09.2019

Białobrzescy policjanci włączyli się w europejską akcję pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). Działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne - najczęściej to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. Białobrzescy policjanci ruchu drogowego, w ramach działań EDWARD prowadzili – wzmożone działania kontrolne.

Mundurowi podczas akcji skontrolowali 19 pojazdów. Ujawnili m. in. 3 przekroczeń prędkości, 2 kierujących korzystało z telefonu podczas jazdy. Wobec kierujących policjanci zastosowali pouczenia, grzywny w postaci 13 mandatów karnych. Nie odnotowano wypadków drogowych, natomiast doszło do 3 kolizji na terenie powiatu białobrzeskiego

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony