PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „SMOG” - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „SMOG”

Data publikacji 01.10.2019

Policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Celem akcji jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co może wpływać na zwiększoną emisję spalin.

Wczoraj (30.09.br.) na terenie całego kraju i również na terenie pow. białobrzeskiego, od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Smog”.  Stróże prawa sprawdzali czy kontrolowane przez nich pojazdy, nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Działania SMOG ukierunkowane są na przeprowadzenie jak największej liczby badań emisji spalin pojazdów. Z ruchu eliminowane są pojazdy, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska w tym zakresie. Podczas wczorajszej akcji policjanci skontrolowali 34 pojazdy. Nie ujawnili nieprawidłowości w zakresie emisji spalin, ponadto zatrzymali 1 dowód rejestracyjny, ale nie mający wpływu na ochronę środowiska.

oprac. sierż. szt. Ewa Kozyra

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony