ODWIEDŹ KMZB I PRZEKAŻ INFORMACJE O ZAGROŻENIACH W TWOJEJ OKOLICY! - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

ODWIEDŹ KMZB I PRZEKAŻ INFORMACJE O ZAGROŻENIACH W TWOJEJ OKOLICY!

Data publikacji 12.11.2019

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest już znanym sposobem komunikowania się z Policją. Świadczą o tym zgłoszeń mieszkańców naszego regionu. To interaktywne narzędzie jest łatwe w obsłudze i skuteczne w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. Dzięki temu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy.

O tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest interaktywnym narzędziem komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją wie już dużo mieszkańców naszego powiatu. Są jednak tacy, do których ta informacja być może jeszcze nie dotarła. Dlatego przypominamy, że KMZB służy do zgłaszania nieakceptowanych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego - jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu - spływa taka informacja. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – do tego służy numer alarmowy 112.

Od początku tego roku mieszkańcy pow. wyszkowskiego z takiej formy powiadamiania Policji skorzystali 375razy. Zgłoszenia mieszkańców dotyczyły najczęściej przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, złej organizacji ruchu,  nieprawidłowego parkowania, niewłaściwej infrastruktury, a także grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją, niszczenia zieleni czy tez dzikich wysypisk śmieci.

Policjanci zachęcają mieszkańców powiatu białobrzeskiego do korzystania z tej formy  komunikacji z Policją. Krajowa Mapa Zagrożeń dostępna jest pod adresem: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Prosimy, aby z narzędzia korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie na dobę.

Pamiętajmy także, że w przypadku pilnej interwencji Policji należy korzystać z numeru alarmowego 112.

 

  • kmzb

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony