„NURD" PODSUMOWANIE - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

„NURD" PODSUMOWANIE

Data publikacji 15.11.2019

Wczoraj na drogach powiatu białobrzeskiego prowadzone były wzmożone działania, w których policjanci szczególną uwagę zwracali na niechronionych uczestników ruchu drogowego, którymi są rowerzyści i piesi.

Działania policjantów miały na celu, m.in. uświadomienie pieszym oraz rowerzystom, że oni również  w dużym stopniu odpowiadają za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych.

W ramach prowadzonych działań  białobrzescy policjanci ujawnili  4 pieszych oraz 4 rowerzystów, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym.

Celem policyjnych działań było zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych i kierujących rowerami oraz przypomnienie, że piesi oraz rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas trwania działań funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego mł. asp. Andrzej Sułkowski odwiedził dzieci z Niepublicznego Żłobka „Promyczek” w Białobrzegach, gdzie wręczył najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego opaski odblaskowe.

 Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o trzeźwość, rozsądek oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Pamiętajmy, że tylko prawidłowe zachowania pomagają w poprawie bezpieczeństwa na drodze.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony