POLICJANCI „CZYTALI POD CHMURKĄ” - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

POLICJANCI „CZYTALI POD CHMURKĄ”

Data publikacji 23.09.2020

W poniedziałek dzielnicowa gminy Białobrzegi mł. asp. Ewa Płaszczyńska, dzielnicowy gminy Białobrzegi sierż. szt. Marcin Kacprzak wraz z policjantem Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii asp. szt. Marcinem Sobolewskim czytali uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Białobrzegach . Funkcjonariusze czytali dzieciom bajkę, a także uczyli prawidłowych postaw i zasad bezpieczeństwa.

W Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN w Białobrzegach odbyło się spotkanie policjantów z dziećmi w ramach akcji "Książek czytanie do serc ratowanie". Maluchy z zainteresowaniem słuchały bajki. Potrafiły prawidłowo odpowiedzieć na pytania dotyczące czytanego wiersza pt. „ Bajka o Dyziu piracie drogowym” i „wyciągnąć” morał z bajki. Spotkanie było też doskonałą okazją do kształtowania prawidłowych postaw i bezpiecznych zachowań, jakie powinny towarzyszyć najmłodszym w codziennym życiu. W trakcie wizyty funkcjonariusze przypomnieli dzieciom o zachowaniu ostrożności podczas zabaw oraz przypomnieli numer telefonu alarmowego, pod którym można szukać pomocy w nagłych przypadkach. Ponieważ czytanie to jeden z najlepszych sposobów na prawidłowy rozwój emocjonalny i psychofizyczny dziecka, mundurowi chętnie włączają się w tego typu inicjatywy, w trakcie których mogą kształtować u najmłodszych podstawowe nawyki i zasady bezpieczeństwa. Na koniec spotkania uczniowie wzięli udział w konkursie znajomości zasad bezpiecznego zachowania, z za poprawne odpowiedzi wszyscy uczestnicy otrzymali kamizelki odblaskowe

Akcja miała przypomnieć rodzicom, jak ważne jest, aby choć kilka minut dziennie poświęcić na głośne czytanie najmłodszym. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają tę niecodzienną wizytę policjantów w swojej szkole.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony