„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – BĄDŹ WIDOCZNY” APELUJĄ POLICJANCI - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – BĄDŹ WIDOCZNY” APELUJĄ POLICJANCI

Data publikacji 25.09.2020

Białobrzescy policjanci prowadzili zajęcia profilaktyczne z najmłodszymi dziećmi. Uświadamiają, jak ważna jest widoczność pieszych i rowerzystów na drodze. Od wczoraj, aż do marca 2021 roku policja prowadzić będzie działania prewencyjne „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.

Celem akcji jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych, W środę rozpoczęła się jesień. Jest to czas kiedy szybko zapada zmrok a dni są szare i często pada deszcz. Zmieniająca się aura, powoduje, że odległość z której kierowca może dostrzec pieszego jest coraz mniejsza.

Dlatego policjant zajmujący się profilaktyką nieletnich podczas spotkania z uczniami białobrzeskich szkół przypomniał o konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz o tym  jakie znaczenie mają odblaski, a wszystko to w ramach akcji „Świeć Przykładem – bądź widoczny”. Policjanci informowali, że nawet najmniejszy element zamieszczony na kurtce, plecaku zabłyśnie pod wpływem świateł nadjeżdżającego pojazdu powodując, że będziemy widoczni dla kierowców z większej odległości.

Akcja profilaktyczna połączona będzie także z działaniami kontrolnymi na drogach całego powiatu białobrzeskiego. Poza uświadamianiem i upominaniem, policjanci będą również karać, w przypadku ujawnionych wykroczeń drogowych polegających na nieużywaniu elementów odblaskowych po zmierzchu, poza terenem zabudowanym oraz nieprawidłowym oświetleniu rowerów.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony