KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH! - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH!

Data publikacji 17.09.2021

Wczoraj uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej wzięli udział w kampanii zorganizowanej na ulicach Białobrzegów oraz drodze krajowej K48 w rejonach przejść dla pieszych pod hasłem "Kierowco! Nie polujemy na zebrach!"

W ramach prowadzonej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” dzielnicowy miasta Białobrzegi wraz z policjantem z Zespołu ds. Nieletnich czuwając nad bezpieczeństwem  uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Białobrzegach wzięli udział w działaniach pod nazwą „ Kierowco”! nie polujemy na zebrach!” Hasło tej kampanii ma na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Kampania ma na  celu przypomnienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego o prawidłowym poruszaniu się i zachowaniu na drogach.

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków, to oprócz nadmiernej prędkości główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. W celu przeciwdziałania takim tragediom oraz podniesienia  świadomości kierujących i pieszych białobrzeska Policja po raz kolejny prowadziła kampanię na ulicach  miasta i w rejonie przejść dla pieszych na drodze K48.

Policjanci podczas prelekcji przypomnieli uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a następnie udali się wspólnie w rejon przejścia dla pieszych, gdzie przypominali kierowcom o zasadach bezpieczeństwa, prezentując plakaty z hasłami kampanii. Plakaty trzymały dzieci. W trakcie zajęć „ w terenie” policjanci przypominali  także milusińskim o zasadach związanych z przechodzeniem przez jezdnię, zarówno na przejściach dla pieszych jak i poza nimi.

mł.asp. Ewa Kozyra

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony