Białobrzescy policjanci kolejny raz organizują zbiórkę krwi. - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

Białobrzescy policjanci kolejny raz organizują zbiórkę krwi.

Data publikacji 23.09.2021

W czwartek 7 października 2021 r. w godz. 8:00 – 12:00 na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach, przy ul. Żeromskiego 23 zaparkowany będzie Mobilny Punkt Poboru Krwi, w którym po raz drugi w tym roku odbędzie się zbiórka krwi. Inicjatorem akcji jest Komendant Powiatowy Policji w Białobrzegach insp. Jacek Sułecki wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu.

Zapraszamy mieszkańców powiatu białobrzeskiego i okolic do przyłączenia się do akcji na rzecz potrzebujących, którym każda kropla tego życiodajnego płynu może uratować życie.

Policjanci swoją postawą zachęcają wszystkich do oddawania krwi. To nic nie kosztuje, a można w ten sposób uratować komuś życie. Takie akcje ukazują dobroć, która jest w każdym z nas. Wystarczy mały gest, by dać szansę na życie drugiemu człowiekowi.

 

Poprzednia akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu i dzięki temu kilkadziesiąt osób oddało ponad 13 litrów krwi dla potrzebujących. Mamy nadzieję, że podczas drugiej odsłony, akcja będzie cieszyła się takim samym powodzeniem.

 

Każda osoba, która chce oddać krew musi wypełnić formularz, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można oddać krew. Aby zostać krwiodawcą wystarczy mieć od 18 do 65 lat, ważyć powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. 

 

autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony