AKTYWNY I ŚWIADOMY SENIOR W ŚWIECIE FINANSÓW - Aktualności - KPP w Białobrzegach

Aktualności

AKTYWNY I ŚWIADOMY SENIOR W ŚWIECIE FINANSÓW

Data publikacji 27.09.2021

W piątek (24.09) w świetlicy Klubu Seniora „Energia” w Białobrzegach w ramach II edycji projektu „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów” odbyło się szkolenie dla seniorów. Głównym celem projektu jest rozpowszechnianie podstawowej wiedzy na temat bezpiecznego funkcjonowania we współczesnym świecie finansów oraz przestępstw, na które narażeni są seniorzy.

W dzisiejszej rzeczywistości trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez konta bankowego i karty bankomatowej. „Plastikowe pieniądze” to bardzo wygodna forma płacenia za zakupione towary. Konta bankowe, to również wygodna forma przechowywania pieniędzy, dzięki której nie jesteśmy narażeni na kradzieże swoich oszczędności z mieszkań. Dzisiaj młodszych osób z reguły nie trzeba przekonywać do zakładania kont bankowych, ponieważ zdecydowana większość zakładów pracy zatrudniających swoich pracowników przelewa na ich konta comiesięczne wynagrodzenie. Trochę inaczej jednak wygląda sytuacja w przypadku seniorów.

Niektórzy seniorzy nie korzystają z kont bankowych, narażając się w ten sposób na ewentualne kradzieże swoich oszczędności z mieszkania. Seniorzy, którzy takie konta mają, nie zawsze zdają sobie sprawę z zagrożeń na jakie mogą być narażeni w przypadku niewłaściwego postępowania, np. podczas wypłaty pieniędzy z bankomatu. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom osób starszych powstała II edycja projektu „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”, który ma na celu podniesienie świadomości seniorów podczas korzystania z udogodnień współczesnej rzeczywistości.

Głównym tematem spotkania były oszustwa skierowane w seniorów, omówiono sposoby oraz metody działania sprawców. Seniorzy rozszerzyli swoją wiedzę związaną z udostępnianiem dowodu osobistego oraz danych na nim zawartych, kradzieży informacji z elektronicznych nośników danych, a także zagrożeń wynikających z korzystania z bankomatów. Zostały także poruszone tematy dotyczące bezpieczeństwa użytkowania  nowoczesnych usług bankowych takich jak karty płatnicze czy rachunki internetowe.

 

Autor:. mł. asp. Ewa Kozyra

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy
Powrót na górę strony