Aktualności

OZNAKUJ SWÓJ ROWER!

Data publikacji 18.10.2022

W każdy wtorek w godzinach od 10:00 do 12:00 począwszy od 10 maja 2022 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Białobrzegach można oznakować swój rower.

W Komendzie Powiatowej Policji w Białobrzegach od 10 maja ruszyła akcja znakowania rowerów. W każdy wtorek w godzinach od 10:00 do 12:00  można oznakować swój rower. Celem akcji jest zmniejszenie atrakcyjności roweru dla złodzieja. Zaletą oznakowanego roweru jest pewność, że kupimy używany rower od właściciela a nie od złodzieja. W przypadku odzyskania skradzionego roweru, znakowanie pozwoli na szybsze ustalenie właściciela takiego roweru.

Znakowanie roweru polega na naniesieniu na rower unikalnego numeru, pod którym będzie figurował w policyjnej bazie danych aplikacji ROWER-2.

Aby oznakować swój rower trzeba:

  1. dokonać ustalenia terminu oznakowania roweru na nr tel. 47 702 22 53,

  2. być osobą pełnoletnią, mieszkającą na terenie garnizonu mazowieckiego,

  3. stawić się w Komendzie Powiatowej Policji w Białobrzegach w wyznaczony terminie z rowerem, dokumentem tożsamości, paragonem lub kartą gwarancyjną z datą zakupu roweru (w przypadku braku dowodu zakupu lub karty gwarancyjnej roweru, jego właściciel będzie zobowiązany wypełnić odpowiednie oświadczenie potwierdzające własność).

Uwaga!

Znakowane są tylko te rowery, które posiadają pełne wyposażenie (światła, jeden sprawnie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy).

Rowery noszące na sobie ślady usuwania bądź przerabiania numerów ramy nie są znakowane.


 


 

st.sierż. Magdalena Zawadzka-Miros

Powrót na górę strony