Aktualności

5 OSÓB RANNYCH W WYPADKU DROGOWYM. POLICJANCI APELUJĄ O ROZWAGĘ

Data publikacji 04.10.2022

W niedzielny wieczór w miejscowości Zachmiel gm. Stromiec doszło do wypadku drogowego, w którym rannych zostało 5 osób. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca audi na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg w wyniku czego bokiem swojego pojazdu uderzyła w nadjeżdżający z przeciwka pojazd marki opel. Do szpitala trafił kierowca opla i 4 pasażerowie jego auta. Kierowcy byli trzeźwi.

2 października br. o godz. 19:48 w Zachmielu na drodze powiatowej doszło do wypadku drogowego, w którym rannych zostało 5 osób. Jak ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia kierująca audi na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg w wyniku czego bokiem swojego pojazdu uderzyła w nadjeżdżający z przeciwka pojazd marki opel. Do szpitala trafił kierowca opla i 4 pasażerowie jego auta w tym dwoje dzieci. Ze wstępnych informacji wynikało również, że sprawca miał oddalić się z miejsca zdarzenia przed przyjazdem policji , jednak jak się później okazało kierującą pojazdem marki audi była kobieta w wieku 19 lat, która wcześniej mówiła że była jedynie pasażerką tego pojazdu


Funkcjonariusze apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Jesień to ciężki okres dla kierowców, więc należy zachować szczególną rozwagę, zwiększyć dystans pomiędzy pojazdami i zdjąć zdecydowanie nogę z gazu. Nawierzchnia jest śliska, więc droga hamowania pojazdu wydłuża się znacznie. Uważajmy na siebie i innych.

 

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony