Aktualności

O BEZPIECZEŃSTWIE NA RODZINNYM PIKNIKU PATRIOTYCZNYM

Data publikacji 14.11.2022

Białobrzescy policjanci mieli przyjemność gościć na Rodzinnym Pikniku Patriotycznym zorganizowanym na terenie Ośrodka szkolno-treningowego Fort Pacew w dniu 11 listopada, w Święto Niepodległości. Bo o bezpieczeństwie warto rozmawiać przy każdej okazji. Najmłodsi uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z zawodem policjanta i przekonać się „na własnej skórze” jak to jest być choć przez chwilę umundurowanym funkcjonariuszem.

W piątek 11 listopada  policjanci z białobrzeskiej komendy udali się na zorganizowany  na terenie Ośrodka szkolno- treningowego Fort Pacew- Rodzinny Piknik Patriotyczny  aby spotkać się z najmłodszymi użytkownikami drogi oraz ich rodzicami. Dzięki takim spotkaniom policjanci mają możliwość przybliżyć obecnym osobom tematy związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, głowienie skupiając się na kwestiach związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowych, gdyż w tej sferze dochodzi do licznych naruszeń. Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypomniano o przepisach związanych z przewożeniem swoich pociech oraz o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego.

Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez policjantów atrakcjach. Miały możliwość uzyskać „Certyfikat daktyloskopijny” ze swoimi odciskami palców, który cieszył się największym zainteresowaniem wśród najmłodszych  uczestników pikniku. Przypomnieli również dzieciom jak mają się zachowywać w obecności nieznajomych osób . Natomiast podczas rozwiązywania krzyżówki przygotowanej przez st. sierż Magdalenę Zawadzką- Miros  rozmawiali z dziećmi co mogą zrobić kiedy znajdą się w sytuacjach zagrażających ich zdrowi lub życiu.Dzieciom pzypomniano  o numerze alarmowym 112 i kiedy należy z niego korzystać. Dużym powodzeniem ciszyła się również możliwość przymierzenia części umundurowania policjanta, który jeździ na zabezpieczenia. Kask, kamizelka przeciwuderzeniowa, tarcza i pałka pozwoliły choć przez chwilę być w „skórze policjanta”. Była to doskonała okazja do przybliżenia najmłodszym roli policji w społeczeństwie.

Dzieciom przypomniano o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez pasy oraz o korzystaniu z elementów odblaskowych, które są istotnym wyposażeniem podczas spacerów.

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony