Aktualności

POLICJANCI ROZMAWIALI Z UCZNIAMI W BIAŁOBRZEGACH

Data publikacji 20.11.2022

Policjanci spotykają się w szkołach z uczniami w ramach prowadzonych akcji profilaktycznych. Funkcjonariusze dotykają podczas rozmów problematyki związanej z demoralizacją oraz przestępczością nieletnich.

W czwartek 17 listopada, w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dla klas 7-8 z policjantką białobrzeskiej komendy st. sierż. Magdaleną Zawadzką-Miros. Tematem spotkania przeprowadzonego w ramach akcji "Taki dym- też jest zabroniony" było: "Uzależnienia- e-papierosy i napoje energetyzujące oraz zagrożenia w cyberprzestrzeni".  Funkcjonariuszka przekazała wszelkie informacje dotyczące aspektów prawnych nieletnich: akty i artykuły z Dziennika Ustaw, Kodeks Karny oraz Kodeks Wykroczeń. Prowadząca spotkanie omówiła środki zapobiegania demoralizacji nieletnich. Uświadomiła uczniów, jaką odpowiedzialność karną ponoszą nieletni oraz jakie konsekwencje niesie popełnienie czynów zabronionych i przestępstw. Uczniowie dowiedzieli się co grozi za naruszenie przepisów porządkowych w miejscu publicznym. 
Na koniec spotkania funkcjonariuszka podkreśliła, że stosowanie używek w tak młodym wieku wpływa negatywnie na prawidłowy rozwój nastolatków a niewłaściwe korzystanie z Internetu może spowodować wiele nieprzyjemnych zdarzeń, które wg przepisów podlegają postępowaniu sądowemu. 
Mamy nadzieję, że po tak pouczającej prelekcji, uczniowie szkoły będą z dużą ostrożnością zwracali uwagę na swoje zachowanie i czyny. 
 

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony