Aktualności

POLICJANCI DBALI O BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WIZYTY MARSZAŁEK SEJMU RP

Data publikacji 28.11.2022

Mobilizacja i zaangażowanie białobrzeskich i mazowieckich policjantów przełożyły się na profesjonalne zabezpieczenie wizyty Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Elżbiety Witek, która 25 listopada 2022 roku przybyła do Domu Rzemiosła w Białobrzegach na spotkanie z mieszkańcami. Głównym zadaniem policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa. Skuteczne działania policjantów i dobra współpraca z innymi służbami sprawiły, że wizyta przebiegła bezpiecznie i bez incydentów.

Piątkowa wizyta przedstawiciela rządu RP była już kolejną w naszym regionie. Za każdym razem wiąże się to z odpowiednim przygotowaniem służb, aby zapewnić bezpieczeństwo. Przygotowanie i organizacja działań sztabowych zaczęły się dużo wcześniej, niż w dniu samej wizyty. To przede wszystkim współpraca z Służbą Ochrony Państwa. Zabezpieczenie spotkania to udział funkcjonariuszy z wielu policyjnych komórek. Działania białobrzeskich stróżów prawa wspierali m.in. policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu. Obecni tam policjanci sprawili, że wizyta Marszałek Sejmu RP odbyła się bezpiecznie.

Zabezpieczenie takiego spotkania to umiejętna współpraca z funkcjonariuszami Służby Ochrony Państwa. Rola Policji w zapewnieniu bezpieczeństwa wizyt najważniejszych osób w państwie jest bardzo ważna.

nmł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony