Aktualności

AGRESOR ODPOWIE ZA NARUSZENIE NIETYKALNOŚĆ CIELESNEJ POLICJANTÓW

Data publikacji 17.01.2023

Nawet 3 lata w więzieniu może spędzić 40-letni mężczyzna, który w czasie interwencji był agresywny, naruszył nietykalność cielesną, a także ugryzł jednego z mundurowych. Mężczyzna został szybko obezwładniony przez stróżów prawa i trafił do policyjnej celi. Agresor usłyszał zarzuty. Za atak na policjantów grozi mu nawet 3 lata więzienia.

W piątkowy wieczór policjanci patrolujący teren miasta Białobrzegi na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który rzucił butelką w zaparkowany pojazd, uszkadzając jego szybę czołową oraz dach. Policjanci niezwłocznie podjęli interwencję i zatrzymali mężczyznę. Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny, wyzywał policjantów słowami wulgarnymi, szarpał za mundur oraz ugryzł w dłoń jednego z mundurowych.

 

40-latek został doprowadzony do białobrzeskiej komendy. Tam badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie prawie 2 promile alkoholu oraz posiadał przy sobie substancje psychotropowe w postaci amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. Za naruszenie nietykalności cielesnej policjantów może spędzić w więzieniu nawet 3 lata.

 

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony