Aktualności

POLICJA APELUJE - UWAGA NA WŁAMYWACZY

Data publikacji 19.01.2023

W minionym roku białobrzescy policjanci odnotowali 15 kradzieży z włamaniem do samochodów. Zdarzenia te mają miejsce głównie na terenie dużych parkingów przy stacjach paliw oraz restauracjach.

17 stycznia br. w Broniszewie , na parkingu przy  trasie S7 nieznany sprawca wykorzystując chwilową nieobecność właściciela pojazdu, dokonał przełamania zabezpieczenia centralnego zamka samochodu marki Mitsubishi, a następnie z jego wnętrza zabrał pieniądze oraz dokumenty . W wyniku włamania pojazd nie został w żaden sposób uszkodzony. Postępowanie prowadzi KPP w Białobrzegach.

Pomimo wielu ostrzeżeń nadal dochodzi do kradzieży wartościowych przedmiotów pozostawionych w autach. Właścicielom samochodów policjanci białobrzeskiej komendy przypominają, że pozostawiając swój samochód, nawet na parkingu strzeżonym, czy też w garażu podziemnym należy pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad. 

Nie zostawiaj w samochodzie żadnych wartościowych przedmiotów, coraz częściej złodzieje kradną pozostawiony sprzęt elektroniczny np. laptopy, radia czy nawigacje satelitarne.
Opuszczając samochód weź ze sobą kluczyki oraz dokumenty pojazdu.
Zawsze zamykaj szyby i włączaj system alarmowy.
Ty i inni lokatorzy budynków, w których są garaże podziemne kontrolujcie, kto wchodzi i wychodzi z klatki schodowej!
Załóżcie dodatkowy zamek w drzwiach prowadzących z klatki schodowej do garażu podziemnego!
Złodziej czeka na okazję!
Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.

Funkcjonariusze alarmują – bądźmy bardziej czujni i przezorni. Sprawcy posługują się nowymi metodami włamań, dzięki którym samochody są otwierane bardzo szybko na tzw. skaner, czy zagłuszacz alarmu.

Jeśli podejrzewasz, że doszło lub może dojść do przestępstwa, dzwoń pod numer 997 lub 112. Nie ulegaj panice, nie wystawiaj też siebie na ryzyko. Jeśli zauważyłeś osoby, których zachowanie wydaje się po prostu podejrzane, zadzwoń pod numer policji i opisz to szczegółowo.

 

Autor: mł. asp. Ewa Kozyra

Powrót na górę strony